Dorota Śmietańska

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku Terapia Pedagogiczna.

Pracowałam we Francji jako wolontariuszka w „Ecole Maternelle Sainte-Therese” - Przedszkole Św. Teresy w Eauze, Byłam animatorką gier i zabaw, organizowałam przeróżne imprezy i uroczystości przedszkolne.

Praca ta nauczyła mnie nowego, "świeżego" podejścia do edukacji przedszkolnej gdzie podstawą jest zabawa i działanie twórcze.

Sama także jestem duszą artystyczną. Uwielbiam poznawać nowe techniki artystyczne, szycie, malowanie, ozdabianie przedmiotów techniką decoupage, muzykę, podróże, książki przygodowe.

Zdobytą wiedzę i pasje staram się przekazywać dzieciom, uczyć ich twórczego myślenia i otwartości na świat.

Marta Rudzińska

Nazywam się Marta Rudzińska.

Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunkach: Pedagogika Opiekuńcza z Terapią oraz Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka.

Podczas studiów uczestniczyłam w wielu kursach, które pomogły mi zdobyć większe doświadczenie.

Uczę dzieci poprzez zabawę, staram się stosować jak najbardziej kreatywne zajęcia w przyjaznej atmosferze.

W pracy pedagogicznej zależy mi na metodach aktywizujących i wspierających indywidualny rozwój dziecka, jednakże każdego dnia uczę dzieci pracy zespołowej.

Dzieci traktuję przede wszystkim z szacunkiem, bowiem pozwala to budować atmosferę zaufania w grupie.

Lubię prowadzić m.in zajęcia animacyjne oraz wspierające rozwój ruchowy, sensoryczny i intelektualny.

W czasie wolnym czytam dużo książek oraz pogłębiam swoją wiedzę i doświadczenie odnośnie mojej drugiej największej pasji: dogoterapii i hipoterapii. Uwielbiam pomagać innym, dlatego od lat angażuje się w wiele akcji charytatywnych oraz wolontariatach.

Praca z dziećmi jest moją ogromną pasją i cieszę się, że mogę ją realizować w przedszkolu Ratataje i mieć wpływ na wszechstronny rozwój Państwa dzieci.

Agnieszka Jonas-Kwiecień.

Ciocia Aga, nasza asystentka. Uwielbia dzieci, (sama może pochwalić się niezłą gromadką), nic co dziecięce nie jest jej obce.

Jest trenerem scenoplastyki 1 stopnia, oraz instruktorem masażu dziecka metodą Shantala.

Ciocia Aga stale się dokształca, aby jak najlepiej zrozumieć naszych milusińskich.

Skończyła kurs podstawy psychologii kryzysu i problemów emocjonalnych z technikami twórczego myślenia.

Irenka Mikołajewska

Ciocia Irenka, to nasz dobry duch, posiada ogromną wiedzę i bogate doświadczenie w opiece nad dziećmi.

Jest przebojowa i wesoła, bardzo łatwo nawiązuje kontakty.

Jest osobą o otwartą i wrażliwą.

Cechuje ją opanowanie i kreatywność.

Gdy na pokładzie jest Ciocia Irenka nie ma sytuacji bez wyjścia.