Prywatne przedszkole Ratataje w Oleśnicy

Nasze prywatne przedszkole Ratataje w Oleśnicy to miejsce oparte na zaufaniu, komforcie i rozwijaniu pasji wśród dzieci – w naszej pracy inspirujemy się modelem skandynawskim inspirowanym pedagogiką przeżyć i przygody. Co to właściwie oznacza?

Kierujemy się założeniem, że stwarzanie przestrzeni dla inicjowanych przez dziecko gier i zabaw w naturze, traktowanie każdego dziecka jako odkrywcy i naśladowcy, postrzeganie zmysłowe oraz rozwój motoryczny są fundamentem dla późniejszego procesu uczenia się, rozwoju osobowości dziecka oraz dojrzałego funkcjonowania w grupie. Ponadto, taki rodzaj opieki i możliwości rozwoju wpływa na poczucie u dzieci odpowiedzialności za siebie.

Budowanie poczucia własnej wartości w prywatnym przedszkolu Ratataje

mała dziewczynka bawiąca się w przedszkoluPrzedszkole Ratataje to miejsce, w którym Twoje dziecko nauczy się budować poczucie własnej wartości na podstawie sprawdzonych i bezpiecznych metod – stwarzamy dzieciom warunki do twórczego działania w poczuciu bezpieczeństwa i komfortu.

Stawiamy zarówno na rozwój psychiczny, jak i fizyczny, albowiem wierzymy, że organizm to jedno ciało, które potrzebuje rozwoju zarówno cielesnego, jak i duchowego. Nasze przedszkole sportowe promuje:

• zdrowy tryb życia;
  • kreatywny ruch;
  • śmiech;
  • śpiew;
  • życzliwość
  • elastyczność;
  • pozytywne myślenie;
  • uważność;
  • prostotę;
  • współczucie;
  • hojność;
  • szacunek dla systemu ekologicznego ziemi.

Zależy nam, aby nasi wychowankowie z przyjemnością i ciekawością odkrywali oraz analizowali otaczający je świat – poznając przy tym radość płynącą z zabawy. Stawiamy na szeroko pojęty ruch i kontakt z naturą podparty edukacją artystyczną, by jak najefektywniej wykształcić funkcje motoryczne, koordynację oko­­-ręka praz wykluczyć wady postawy i problemy ze wzrokiem.

Prywatna placówka Ratataje

Prywatna placówka Ratataje jest profilowanym, innowacyjnym i przyjaznym miejscem przygotowującym dzieci do podjęcia nauki w szkole oraz osiągania sukcesów w dorosłym życiu – przede wszystkim opierając je na wewnętrznej akceptacji, poczuciu bezpieczeństwa i… po prostu szczęściu. Ponadto szczególnie dbamy o rozwój kreatywności w każdym aspekcie życia przedszkolnego.

Nasza placówka Ratataje posiada bogatą ofertę zajęć dodatkowych, takich jak: gimnastyka z elementami tenisa ziemnego, taniec, plastyka, uprawa warzyw w przedszkolnym ogródku, gotowanie, czy język angielski. Ponadto zapewniamy naszym dzieciom dostęp do zajęć z psychologiem i logopedą. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu – odpowiemy na wszystkie pytania!