Tenis dla dzieci w przedszkolu sportowym na Dolnym Śląsku

Proponujemy naszym słodkim Milusińskim tenis dla dzieci w przedszkolu sportowym Ratataje w Oleśnicy prowadzony na podstawie sprawdzonych technik będących połączeniem zabawy z ćwiczeniami. Podstawą treningów w naszym przedszkolu sportowym jest rozwój sprawności fizycznej oraz koordynacji ruchowo-wzrokowej.

Doceniamy ogromny potencjał płynący z treningów ruchowym u Najmłodszych, dlatego podjęliśmy decyzje o wprowadzeniu go na stałe do planu dnia w przedszkolu. Zajęcia te – obok gimnastyki, tańca i rytmiki – doskonale wpływają na wsparcie rozwoju psychoruchowego Pociech na wiele sposobów:

• systematyczny ruch dobroczynnie wpływający na zdrowie fizyczne dziecka;
  • poprawa kondycji i odpowiednie dotlenienie poprawia skupienie na pozostałych zajęciach;
  • praca w grupie uczy umiejętności interpersonalnych;
  • aktywność zachęca dziecko do kontaktów z rówieśnikami;
  • systematyczność zajęć wyrabia w dziecku pracowitość i odpowiedzialność;
  • zajęcia poprawiają postawę ciała, szybkość oraz siłę.

Ponadto zajęcia z tenisa dla Najmłodszych poprawiają koordynację i wytrzymałość, a kontakt z kolegami i koleżankami z grupy w trakcie rywalizacji sportowych uczy łagodzenia konfliktów i sporów. Oferowane przez nas zajęcia nie tylko wspierają wszechstronny rozwój psychomotoryczny, ale są także doskonałą zabawą dla dzieci!